"Už před zápasem jsme deklarovali, že hrajeme s velkým soupeřem a jen hra na hraně možností, mimořádná organizace hry a vysoká morálka nám dá šanci uspět. V zápase se to ukázalo. Hráči dali do boje všechen um nejen v poloze taktické, ale hlavně v té mentální a před vynikajícími fanoušky to zvládli. Naše hra nebyla bez chyb, ale pramenily spíš z kvality soupeře a naší nezkušenosti," prohlásil Chovanec.

"Všechno se to výborně sešlo. Štěstí, kterému jsme šli naproti, se přiklonilo na naši stranu. Výborné zákroky měl brankář Jarda Blažek. Zvládli jsme výborně některé situace - například vstřelení našeho druhého gólu byl vynikající herní moment," chválil trenér svůj tým.

Po velmi cenném vítězství nepropadal euforii. "Postup je ještě daleko. Je až v Aténách, to je pěkná dálka...," řekl nejdříve s úsměvem. "Poradil jsem hráčům v kabině, ať si ten zápas ještě užijí, přehrají si ho na videu i v hlavě, ale pak se musíme soustředit nejdřív na ligový zápas s Bohemians. Až potom začneme myslet na odvetu. Máme nyní hodně poznatků. Už v závěru přípravy jsme se hodně věnovali Panathinaikos, sháněli jsme a vyhodnocovali informace, to byla také týmová práce, stejně jako dneska na hřišti. Teď jsme o další poznatky ještě bohatší. Ale čeká nás dost tvrdé práce. Nebezpečné situace, které vznikly před naší brankou, byly výsledkem triviálních chyb, které bychom neměli v Aténách opakovat," dodal Chovanec.

Jedním z hrdinů zápasu byl brankář Jaromír Blažek. Měl spoustu vynikajících zákroků, likvidoval s jistotou nebezpečné centry, chytil penaltu. "Když jsem si ji vyrobil, tak jsem si ji také chytil. Nechtěl jsem Salpingidise faulovat, ale když jsem šel do zákroku, tak jsem uklouzl a už se to nedalo zastavit. Škoda, že jsme dostali hloupý gól, měli bychom to v Aténách jednodušší," prohlásil Blažek.

Tým Sparty byl od utkání v Teplicích k nepoznání především kvalitou hry, měl obrovské nasazení a bojoval. "Bylo to dobré, ale už delší dobu hrajeme v tomto složení a zvykli jsme si na tenhle styl. Dneska nám to všechno sedlo dohromady. Udělali jsme pěkný výsledek, ale k postupu je ještě daleko," dodal zkušený gólman.

Tým Panathinaikos v pohárových zápasech s českými mužstvy pravidelně vítězil. Naposledy prohrál před 49 lety s Hradcem Králové.