"Hráli jsme velmi špatný zápas. Chyběl nám ten správný přístup, mužstvo si nezasloužilo vyhrát. Neproměnili jsme šance, v obraně to bylo místo dost hrozné, v ní jsme ani nehráli jako tým. Góly, které jsme dostali byly tragické. Hlavně při prvním a třetím to byla hrůza. Chyběla komunikace. Ale nebyla to jen defenzíva, v níž jsme selhali. Celkový projev nebyl dobrý," prohlásil Hen ten Cate.
Kouč řeckého velkoklubu přesto nevidí šance na postup jako ztracené. "Máme jeden týden na to, abychom zlepšili defenzívu, a hráli jinak, jak nám ty míče lítalybude to obtížné, pořád neztrácím naději, stále je tu šance. Neproměněná penalta byl důležitým momentem. Za stavu 1:2 by šlo mužstvo do kabin v lepším psychickém stavu a možná bychom to po přestávce zvládli lépe. Ale ještě před penaltou jsme měli dvě tři šance," hodnotil kouč a snesl další spršku kritických slov zejména na obránce. "Defenzíva nefungovala. V těch předsezónních zápasech hrála líp. Docházelo k výpadkům komunikace mezi Vyntrou a Galinovičem, proto jsem na hřiště poslal Sarrieggiho. Zlepšilo se to, ale při tom třetím góle přišla zase fatální chyba."
Henk ten Cate vytýkal svému mužstvu i nižší nasazení. "Byl to jeden z takových dnů blbců, kdy se všechno pokazí. Měli jsme taktické problémy, takže jsme Spartě příliš uvolňovali prostor ke hře. Nemůžeme svalovat na nikoho vinu, jen na sebe. Když není v mužstvu vůle bojovat o každý míč, tak i když máte větší kvalitu, tak nevyhrajete s týmem, který má větší nasazení. Ale pořád věřím, že máme šanci. Dneska nemá cenu říkat, kdo selhal a kdo hrál dobře. Dnes tým neostál jako celek. Společně vyhráváme i společně prohráváme. V odvetě musíme hrát opravdu jako tým a dát do toho všechno," dodal Henk ten Cate.
Nizozemský kouč také stručně porovnal sílu loňské Sparty, kterou Panathinaikos dvakrát porazil, s úrovní letošního týmu. "Mám pocit, že to loňské mužstvo Sparty bylo lepší. Vzpomínám si, že jsme museli velmi bránit, Sparta hodně kontrolovala hru a měli jsme štěstí, že se nám podařilo dát dva góly," poznamenal trenér Panathinaikos.