Policisté jsou na místě, ale situaci budou řešit až ráno. "Dnes je tam necháme přespat, ale budeme se snažit tam nevpustit další," komentoval situaci Klema.

Kde se pohybuje zbytek Romů, kteří přijeli do Prahy podpořit v kritickém stavu hospitalizovaného romského "prince", policie zatím neví. "Slíbili, že neodjedou, dokud se pacient nevyléčí. Nepředpokládejme tedy, že opustili Prahu," pokračoval Klema a dodal, že nedělají nic špatného. "Nemůžeme proti nim nic dělat, když se nedopustili něčeho závažnějšího," vysvětlil Klema. Počernická radnice se ale proti divokému kempování u rybníku postavila s tím, že táboření a rozdělávání ohňů na území Prahy, navíc na chráněném území, odporuje vyhlášce. Současně trvala na tom, aby Romové z místa odjeli.

Romové se v pátek sjeli k Vinohradské nemocnici, kde leží sedmnáctiletý mladík, který se má stát následníkem královského trůnu po svém otci. Od nemocnice se radním z Prahy 3 podařilo skupinu přesunout do náhradního ubytování v pražském kempu Pražačka. Pobyt zaplatila radnice ze sbírky, kterou vyhlásila na pomoc Rumunům. Pobyt v kempu byl zaplacen do pondělního večera, dále si Rumuni pobyt měli hradit sami. V pondělí v podvečer kemp ale opustili a přesunuli se k Počernickému rybníku, kde si rozdělali ohně a utábořili se. Většina z nich v úterních odpoledních hodinách tábor opustila, část tam ale zůstala.

Mladík se minulý týden v úterý téměř utopil při koupání v lomu u Staré Boleslavi. Podle lékařů se chlapcův stav nadále nelepší, je stále v kritickém stavu. "Chlapec je napojen na dýchací přístroj a o víkendu ho lékaři napojili také na dialýzu," doplnila mluvčí nemocnice.