Sparta si zcela zaslouženě vybojovala výhodnou pozici pro odvetu v Aténách. Musela nastoupit bez zraněného Patrika Bergra a roli špílmachra převzal dvaadvacetiletý Kamil Vacek, pod jehož taktovkou hrál domácí tým minutu od minuty lépe a lépe. Úvod sice patřil Řekům a brankář Blažek se musel blýsknout zákrokem proti střele Karagunise po zdařilé kombinaci už v 6. minutě. Ale potom až na dvě výjimky patřil poločas daleko aktivnější Spartě. Jejím hráčů se nad očekávání dařila kombinační hra, jíž hledali co nejjednodušeji cestu před branku. Hráli bez respektu, s velkým zápalem, agresivněji a nečekaně často zjišťovali, že obrana Panathinaikos je hodně zranitelná.

Řekové měli poměrně průchodný střed pole, v němž dva defenzívní záložníci nestačili před nejistou obranou zachytávat akce Sparty středem a stopeři si nevěděli rady ani z centry ze strany.

Už v 9. minutě byl v brankové příležitosti Holenda po centru Zemana z trestného kopu, ale balón jen "lízl" hlavou. V 16. minutě byl osm metrů před Galinovičem v šanci velmi agilní a důrazný Wilfried po kolmé přihrávce Huška, ale také zasáhl míč jen slabě. Ve 25. minutě měla dezorientovaná řecká obrana štěstí, když Zeman v téměř prázdné šestnáctce netrefil z úhlu branku. O minutu později však hráči Panathinaikos jen přihlíželi, jak si na centr Kušníra z pravé strany naběhl Holenda a poprvé překonal Galinoviče. Ve 31. minutě to bylo už 2:0 po nádherné kombinaci, při níž Wilfried centroval zprava na Žofčáka, který poslal balón zpět Vackovi, a ten skóroval.

Do konce poločasu měla Sparta ještě další dvě šance. Řekové měli jen dva gólové momenty. Ve 28. minutě přišli k prvnímu úplně zadarmo, když Hušek doslova naservíroval gólovou přihrávku Cissému. Toho však Řepka vytlačil z úhlu a odzbrojil. Ve 33. minutě měla slabší chvilku obrana Sparty a brankář Blažek v nouzi "sejmul" Salpingidise. Viděl za to žlutou kartu a rozhodčí Bebek nařídil penaltu. Postavil se k ní Cissé a vystřelil nepříliš prudce k tyči, kde byl Blažek včas!

Ve druhém poločase se však karta obrátila, Řekové vytrvale útočili a snažili se otočit výsledek. Sparta se zatáhla do obrany a odolávala tlaku. Do vyložených šancí však tým Panathinaikos prakticky nepustila s výjimkou 67. minuty. Celá obrana zůstala při centru na Salpingidise ztuhlá a zkušený reprezentant skóroval. To ještě zvýšilo intenzitu ofenzívy Řeků, jimž se riskantní hra nakonec nevyplatila.

Sparťané už prostor před Blažkem ubránili. Výbornou práci odvedli zejména stopeři Řepka a Hubník, kteří paralyzovali nebezpečného Cissého na hrotu, celý tým hrál nesmírně obětavě. V závěru se Sparta brejkem dostala na polovinu soupeře, střídající Kalouda si v 86. minutě naběhl do středu, převzal přihrávku zleva a prudkou ranou o tyč zpečetil vítězství Sparty 3:1. V závěru zápasu létal před Blažka jeden centr za druhým, ale do branky už Řekové podruhé míč dopravit nedokázali.

Odveta se hraje za týden v Aténách.

Liga mistrů, 3. předkolo:

AC Sparta Praha - FC Panathinaikos Atény 3:1 (2:0)

Branky: 26. Holenda, 31. Vacek, 86. Kalouda - 67. Salpingidis. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgec (všichni Chorv.). ŽK: Řepka, Blažek, Hubník, Kušnír - Sarrieggi, Cissé. Diváci: 12 058

Sparta: Blažek - Kušnír, R. Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák, Hušek, Vacek, Zeman (76. Kalouda) - Wilfried (90. Střeštík), Holenda (57. Prudnikov). Trenér Jozef Chovanec.

Panathinaikos: Galinovič - Bjärnsmyr, Vyntra, Kante (69. Sarrieggi), Spyropulos - Mate Junior (57. Leto Sebastian), Aparecido da Silva (83. Katsuranis) - Karagunis, Rodrigues dos Santos, Salpingidis - Cissé. Trenér Henk ten Kate.