„Nesmírně nás mrzí, že jsme se nedokázali dohodnout. Dá se předpokládat, že zájem ze strany fanoušků Baníku bude daleko vyšší, ovšem pokud máme mít vyčleněnu pouze tuto kapacitu vstupenek, pak nejsme jakkoliv schopni se podílet na zajištění bezpečnosti na stadionu,“ uvedl v úterý pro agenturu Mediafax manažer pro komunikaci a vnější vztahy Baníku Igor Bruzl.

Přitom ještě v pondělí před bezpečnostní poradou dostával Baník Ostrava údajně z Hané informace o tom, že v úvahu přicházejí varianty s celou severní tribunou pro jeho fanoušky nebo aspoň její polovinou a zároveň sektorem hostů, tak jako v minulých letech. Situace se po bezpečnostní poradě v úterý v Olomouci radikálně změnila.

„Náš klub poskytl v posledních třech letech vždy celou kapacitu severní tribuny (4000 sedadel) ve prospěch příznivců Baníku Ostrava,“ podotýká Jiří Kubíček, sportovní ředitel Sigmy Olomouc. „Vzhledem k tomu, že stadion prochází rekonstrukcí, jižní tribuna byla odstraněna a započala stavba nové jižní tribuny, nejsme v tomto ligovém ročníku schopni zajistit pro příznivce Sigmy jinou vhodnou očekávanou kapacitu. Z tohoto důvodu jsme nabídli příznivcům Baníku Ostrava pouze hostující sektor a upravujeme podmínky předprodeje tak, aby se na stadionu nemohli v jednotlivých sekcích setkat příznivci obou klubů,“ přidal Kubíček.

I přes doporučení zástupců bezpečnostních složek bylo výsledkem jednání na Hané, že Sigma nabídla Baníku 450 vstupenek, které měl klub v Ostravě prodávat tzv. „na jméno“. To ovšem Baník i vzhledem k velice malému časovému prostoru odmítl a 450 lístků pro hosty si bude distribuovat sám olomoucký klub.

Baník Ostrava má zkušenosti s distribucí vstupenek „na jméno“ z loňské sezony při zápasech se Spartakem Moskva, na Slavii a na Spartě. „Měli bychom na distribuci pouhé tři dny a to je hrozně málo. Lístky na jméno jsme měli vždy k dispozici více než týden, a přesto byl problém dostat je ke skutečným zájemcům,“ uvedl Bruzl.

Klub v minulých případech byl lístky schopen distribuovat mezi fanoušky ze vzdálenějších míst i poštou. „Máme fanoušky po celé republice a neumím si představit, že člověk, který pracuje v Praze, by musel ještě v tomto týdnu do Ostravy pro vstupenku. Takto jsme naše fanoušky ze širokého okolí diskriminovat nechtěli,“ dodal Bruzl.