Své kamenické práce nabízel muž po celé České republice. Nejvíce zakázek měl ale ze Zlínského kraje, například z Nedakonic, Nezdenic, Ostrožské Lhoty, Všeminy či Vlachovic. V mnoha obcích nechal totiž své služby vyhlásit i v obecním rozhlase, což u lidí vyvolávalo pocit důvěryhodnosti.

Po svých zákaznících, kteří ve valné většině případů objednávali opravy či rekonstrukce hrobů, požadoval zálohy od deseti až do šedesáti tisíc korun. Zlínští kriminalisté mu zatím prokázali téměř tři desítky podvodů, při kterých se obohatil o téměř 600 tisíc korun. Některé kamenické práce muž po mnoha urgencích provedl, ovšem v naprosto nepřijatelné kvalitě. "Pachatel na tuto činnost neměl živnostenské oprávnění. Získané peníze používal pro vlastní potřebu," doplnila Bartíková.

Vzhledem k tomu, že muž podváděl opakovaně a navíc hrozilo, že by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání, byl na příkaz soudkyně zlínského okresního soudu předán do vazební věznice v Olomouci. Kriminalisté navíc nevylučují, že podvedených zákazníků může být i více. "Pokud jsou ještě další poškození, kteří zaplatili zálohu za kamenické práce a oprav se nedočkali, mohou informovat policisty ze zlínské služby kriminální policie prostřednictvím linky 158," dodala Bartíková.