"Hlavním důvodem Koukalovy absence na šampionátu je nedostatečná výše příspěvku ČBaS, který finančně nepokrývá ani náklady na letenku do místa konání," píše se ve zprávě Sport Investu. "Ke hráčovu rozhodnutí významně přispěla i skutečnost, že si musí dlouhodobě hradit veškerou přípravu i účasti na turnajích po celém světě z vlastních zdrojů a zásadní řešení tohoto stavu ze strany svazu je v nedohlednu."

Také sám Koukal cítí, že není všechno tak, jak by mělo být. "K mému nelehkému rozhodnutí velkou měrou přispěl právě postoj ČBaS k této vrcholné světové akci. Myslím si, že i přes veškeré problémy spojené s nynější složitou ekonomickou situací by svaz měl být schopen kompletně zajistit účast minimálně dvěma svým nejlepším hráčům," vysvětluje příčiny svého jednání česká badmintonová jednička.

Koukal postoupil na šampionát z 31. místa redukovaného světového žebříčku z celkových 64 účastníků. V minulosti již odehrál mistrovství světa v Malajsii 2007 a Španělsku 2006. Loni se šampionát nepořádal kvůli olympijským hrám v Pekingu.

Na letošní MS jednotlivců do Indie tak odletí pouze Jan Vondra a Kristina Ludíková. Zástupci mužské, ženské a smíšené čtyřhry odmítli účast hned po ukončení kvalifikace, protože na jejich start nebyl příspěvek žádný.