"Jedná se o hostování bez opce. Ve smlouvě je také uvedeno, že v utkání proti nám nemůže nastoupit," informoval Stanislav Salač, výkonný ředitel Baníku Most. Schut se začal na novou sezonu připravovat s Čáslaví, ale brzy se připojil k mužstvu prvoligových Českých Budějovic, s nímž absolvoval téměř celou přípravu. Na jihu Čech se ale nakonec na angažmá nedohodl a vrátil se zpět do Čáslavi vedené trenérem Přemyslem Bičovským, kterého zná ze společného působení v Mostě.

Schut nastupoval za "áčko" Severočechů od léta 2005. Výrazněji se prosadil v prvoligové sezoně 2006/07. Během čtyř let odehrál defenzivní univerzál za mostecký klub 65 utkání a vstřelil tři branky.

Mostecký trenér Aňon uzavřel kádr pro nadcházející druholigový ročník. Do pětadvacetičlenného výběru se nevešli testovaný Zdeněk Macháček a Petr Jendruščák, který bude hostovat v Písku. Kouč nepočítá ani s Byronem Websterem, který je na testech na Britských ostrovech. V Mostu naopak bude dál působit Patrick Oboya, jenž se připravoval s Teplicemi, ale nakonec se vrátil. Ze slávistické juniorky pak zamířil zpět i Artur Slabaševič.