"Sedmatřicetiletý muž pravděpodobně slovně a fyzicky napadal od roku 2002 svou nyní již bývalou manželku, se kterou žije ve společném bytě. Vyhrožoval jí zabitím a v minulosti na ni opakovaně vzal kuchyňský nůž," uvedla Tušková.

Agresor své bývalé ženě při fyzických útocích způsobil různá zranění, která si ale poškozená nikdy nenechala lékařsky ošetřit, a případy ani neoznámila. Muž ženu bil i před jejich synem. V pondělí začal pod vlivem alkoholu svou bývalou manželku škrtit a chtěl jí kopnout do břicha. To se mu nepovedlo, protože se žena bránila a syn jí přitom pomáhal. "Přivolaní policisté násilníka zajistili. Protože byl stále agresivní, nasadili mu služební pouta´," uvedla Tušková.

Muž měl 1,98 promile alkoholu, proto ho policisté převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. V úterý ho pak vykázali na deset dní z bytu. "Policejní komisař zahájil už v pondělí s útočníkem trestní stíhání pro trestný čin týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě. Hrozí mu trest odnětí svobody až na osm let," řekla Tušková.