Okolnosti tragédie zkoumají kriminalisté. „Police případ utonutí mladíka vyšetřuje. S ohledem na rodinu, která si nepřeje zveřejňovat žádné informace, další podrobnosti nesdělíme,“ řekla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Úmrtí chlapce, který nebyl místní a na Znojemsku trávil s rodiči prázdniny, potvrdilo vedení brněnské kliniky v Bohunicích „Chlapce k nám přivezli ze Znojma v kritickém stavu. Na následky zranění bohužel zemřel,“ řekla mluvčí nemocnice Dagmar Zouharová.

Tonoucího patnáctiletého hocha vytáhli z řeky Dyje u splavu v Tasovicích ve středu po dvacáté hodině svědci, kteří se jej hned na místě snažili oživit. To se podařilo až posádce sanitky ze Znojma. "Záchranáři pokračovali v rozšířené resuscitaci za podpory veškerých nutných léků a přístrojů. Mladíkovi prováděli nepřímou srdeční masáž, lékař mu zajistil dýchací cesty intubací s napojením na umělou plicní ventilaci se stoprocentním kyslíkem," popsal zákrok mluvčí záchranářů Radek Turin.

Posádce sanitky se po více než třiceti minutách nakonec podařilo obnovit a stabilizovat chlapcovy základní životní funkce. "Sanitka jej nicméně odvezla do nemocnice v kritickém stavu," dodal Turin.

Podle mluvčího znojemské nemocnice Pavla Jajtnera zůstal mladík navzdory lékařské péči trvale v hlubokém bezvědomí a prognóza jeho stavu nebyla od první chvíle příznivá. Podle jeho slov lze dovodit, že mozková funkce chlapce byla zřejmě nevratně poškozená. "Pokud je přísun kyslíku do mozku zastaven více než deset minut, dochází obvykle k jeho trvalému poškození,“ řekl mluvčí.