Až do konce letních prázdnin bude mobilní internetová kavárna Modrého týmu navštěvovat kempy a nabízet lidem vždy od 7 do 13 hodin zdarma bezdrátové připojení k internetu. "Poprvé jsme internetovou kavárnu vyzkoušeli v kempu Velký Vír na přehradě Orlík. U počítačů bylo stále plno. Většina hostů internetové kavárny využila internetu ke spojení s příbuznými nebo známými. O politice se říká, že lidi spíše rozděluje. Internetovou kavárnou se snažíme o opak," uvedl Vodrážka.

V kavárně Modrého týmu jsou k dispozici vždy tři přenosné počítače, na kterých mohou návštěvníci bezplatně využít internet, elektronickou poštu nebo hrát hry. Vzhledem k tomu, že vysílač internetového signálu má dosah až pět set metrů, mohou se připojit i lidé z okolí se svým vlastním počítačem.

Novinkou je také využití funkce bluetooth technologie k upozornění na internetovou kavárnu. Každý, kdo má na svém telefonu zapnutý bluetooth a zdržuje se v blízkosti, dostane jednoduchou informaci o tom, že může využít připojení.

Internetová kavárna Modrého týmu se objeví nejprve 30. července v kempu Borný u Máchova jezera. V srpnu pak navštíví Transkemp u přehrady Hracholusky, Camping Lipno Modřín u Lipna, Autocamp Vikletice u vodní nádrže Nechranice, Autocamping Rozkoš, Kemp Sázavský Ostrov, Autokemp Višňová, Kemp Děsná, ATC Merkur Pasohlávky u Nových Mlýnů a Camp Pláž u Vranovské přehrady.