Martin Pecina se policejním prezidentem Oldřichem a s představiteli policie Jihočeského kraje hovořili především o současném neutěšeném stavu policejního rozpočtu, který byl dosud podle ministra vnitra konstruován zcela chybně. "Na začátku roku byl vždy vládou i parlamentem schválen rozpočet, o kterém bylo jasné, že nebude fungovat a bude nutné jej v průběhu roku měnit a horečně shánět peníze na provoz policie. To se musí změnit tak, aby policie měla jasno o penězích a nepracovala v nejistotě, zda se podaří v průběhu roku sehnat v rezervách dostatek peněz na vykrytí schodku v rozpočtu," řekl Pecina.

"V Jihočeském kraji je situace podobná jako v ostatních částech republiky, policie se potýká se stejnými problémy. Půlroční rozpočet je přečerpán zhruba o deset procent a chybějící peníze je třeba doplnit. Protože jsme s vyřizováním začali v květnu, celá záležitost projde vládou po prázdninách, do té doby bude policie v nejistotě. To je samozřejmě špatně. Pro příští rok musíme rozpočet nastavit tak, aby vyhovoval a bylo jasné od počátku, že bude fungovat a platit a ne, aby se po půlroce zase sháněly rezervy na vykrytí schodku. Samozřejmě je třeba, aby peníze policistům nebyly kráceny a aby policie byla schopna zajistit občanům takový standart práce, na který jsou lidé zvyklí," vysvětlil ministr.

Problém nedostatku peněz se policie citelně dotýká, ale podle jihočeského policejního ředitele Radomíra Heřmana se nesmí odrazit v kvalitě práce policistů. "Policie samozřejmě musí šetřit, ale na správných místech. Omezíme-li jízdy autem, neznamená to, že policie nevyjede k případům, ale nebude jezdit zbytečné kilometry třeba pojížděním v rámci hlídkové služby. Prostě policisté se musí ke státnímu majetku chovat tak, jako se chovají doma k majetku svému," řekl Heřman.