"Odvolání pana obžalovaného jsme zamítli," uvedl soudce s tím, že tak platí půvpdní trest vyměřený Krajským soudem v Hradci Králové. Čtyřiatřicetiletý Flajšingr, který je ženatý a má čtrnáctiletou dceru, podle rozsudku loni v srpnu před diskotékou v Seči na Chrudimsku uchopil tehdy patnáctiletou dívku zezadu za obě ruce. Pod pohrůžkou použití nože ji odvedl za nedaleké garáže a tam ji vysvlékl a položil na zem. Za opakovaných pohrůžek jí přikázal, aby vzala jeho pohlavní úd do úst. Když odmítla, vykonal na ní nechráněný styk. Dívka dodnes trpí posttraumatickou stresovou poruchou.

Soud ale zvlášť nebezpečného recidivistu potrestal maximálním možným trestem, neboť mu přičetl několik přitěžujících okolností. "Obžalovaný neprojevil žádnou lítost, naopak vinu popírá. Ani jej nezajímal věk poškozené dívky. Obdobných závažných násilných trestných činů se dopustil už v minulosti a ten nyní projednávaný navíc spáchal v podmínce," uvedl v odůvodnění rozsudku královéhradecký soudce Petr Mráka.

Znalci charakterizovali Flajšingra jako sexuálního agresora se sobeckým uvažováním, který preferuje své sexuální zájmy bez ohledu na postoj vybrané ženy. "On ví, že po požití alkoholu je sexuálně agresivní, ale on si to ani nepřipouští, ani to neuznává," řekl soudce. V minulosti Flajšingra již soud dvakrát za znásilnění potrestal, přitom právě posledního skutku se dopustil v době čtyřletého podmínečného propuštění ze tříletého trestu vězení. Již před svým 18. rokem spáchal trestný čin znásilnění. Později, v roce 2003, se na ulici snažil vtáhnout náhodně potkanou ženu do své dodávky, ale ta utekla. Za zhruba půl hodiny násilím vtáhl jinou ženu do auta a nutil ji, aby mu poskytla orální sex. Když odmítla, znásilnil ji. Právě za tento skutek jej soud poslal na tři roky do vězení, ze kterého byl v roce 2006 podmínečně propuštěn na zkušební dobu čtyř let.

Rozsudek je pravomocný.