Ricky vychází z povídky Moth britské spisovatelky Rose Tremainové. V jejím centru stojí Katie a Paco, z jejichž lásky vzejde syn Ricky. Ten rodiče překvapí svou anomálií, když mu na zádech vyrostou dvě křídla. Katie a Paco jsou touto skutečností zpočátku šokování a jejich hlavním zájmem je výjimečné dítě uchránit před zájmem médií a lékařů. Francois Ozon do hlavních rolí svého filmu obsadil Sergiho Lópeze a Alexandru Lamyovou.

Světová premiéra filmu Ricky se uskutečnila na letošním ročníku berlínského festivalu, kde byl snímek zařazen do hlavní soutěžní sekce. Francois Ozon publikum i kritiky překvapil žánrově pestrým titulem, který kombinuje sociální drama se sci-fi zápletkou a pohádkovým finále. Z boje o Zlatého medvěda však Ricky vyšel naprázdno.

"V původní povídce byla ironie, kterou jsem chtěl dostat i do filmu. Kdykoliv se příběh stává příliš nereálným nebo bizarním, humor a nadhled uvolní napětí. Katie si péči o zvláštní dítě opravdu užívá a doufám, že publikum bude sdílet její radost. Je zábavné vidět, jak fungují běžné mateřské city v abnormální situaci," uvedl o svém filmu režisér.

Novinku Francoise Ozona mohli v české předpremiéře zhlédnout návštěvníci karlovarského festivalu. Francouzský režisér je domácímu publiku znám svými filmy 8 žen, Bazén, Čas, který zbývá, 5x2 nebo Angel.