Dobrodružný fantasy film o Harrym Potterovi, který již šestý rok studuje na čarodějnické škole v Bradavicích, nabízí svým divákům válku mezi zlými příznivci lorda Voldemorta a studenty bradavické školy v čele s hrdinou Harrym Potterem. Snímek si nenechalo ujít 172 266 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 21 794 022 korun. Harry Potter a Princ dvojí krve do českých kin vstoupil 16. července.

Třetí pokračování animované rodinné komedie Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů režisérů Carlose Saldanhama a Mika Thurmeiera zavede hlavní hrdiny do podzemního světa dinosaurů. Barevná krajina plná bujné vegetace a rostlin pojídajících mamuty je protipólem mrazivého prostředí z prvních dvou dílů. Snímek navštívilo během uplynulého víkendu 71 813 diváků, kteří za vstupenky utratili 10 015 878 korun.

Na třetí místo si z původní druhé příčky pohoršil snímek o muži, který byl velmi oblíbený u veřejnosti, navzdory tomu, že páchal zločiny. Podle státních institucí vykrádal banky a trestal lidi, kteří zavinili hospodářskou krizi. Život Johna Dillingera, jednoho z nejznámějších gangsterů, byl neuvěřitelný a stal se námětem pro mýty a historky, ve kterých už nejde rozeznat pravda od fikce. Film Veřejní nepřátelé během uplynulého víkendu navštívilo 8 464 diváků s tržbami 1 205 705 korun.

Film Transformers: Pomsta poražených vypráví o návratu vesmírných robotů, kteří se na Zemi proměňují v dopravní prostředky. Akční film režiséra Michaela Beye do kin přilákal 8 535 diváků. Ti si koupili vstupenky v ceně 959 430 korun. Během čtyř týdnů od své české premiéry film Transformers celkem navštívilo 127 521 diváků a jeho tržby se vyšplhaly na 15 284 442 korun.

Do pětice nejnavštěvovanějších filmů se zařadilo francouzské drama Coco Chanel v titulní roli s Audrey Tautouovou. Film režisérky Anne Fontainové navštívilo během uplynulého víkendu 4 112 diváků s tržbami 580 701 korun. Snímek vypráví o mladé dívce, která vyrůstá se svojí sestrou v sirotčinci a marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich otec vrátí. Tento snímek do českých kin vstoupil v premiéře 25. června a celkem ho již navštívilo 41 129 diváků.