Sparťané se s řeckým celkem střetli v boji o hlavní fázi prestižní soutěže už loni, tehdy si ale připsali dvě porážky a vypadli. Letos mají Letenští podle svého trenéra Jozefa Chovance větší šanci uspět. "Panathinaikos je favoritem tohoto dvojzápasu i letos. Ale minulý rok hrála velkou roli daleko větší zkušenost soupeře a naše mužstvo je nyní přece jen o rok zkušenější a je posíleno o nové hráče," řekl na pondělní tiskové konferenci.

"Vloni na podzim rozhodly také naše individuální chyby a organizace hry nebyla na uspokojivé úrovni. Myslím, že letos jsme schopni hrát bez triviálních chyb a organizovaněji, a pak máme šanci na postup i proti takovému soupeři, jakým je Panathinaikos," prohlásil Chovanec.

Ten se bude muset v úterním duelu obejít bez zkušeného záložníka Patrika Bergra, který se zranil čtyři dny před startem ligového ročníku a chyběl svému týmu při premiéře v Teplicích. "Patrik byl o víkendu na vyšetření u německého specialisty Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta v Mnichově a dnes mi zavolal. Výsledek není katastrofický. Podle německého ortopeda není zranění vážné, je spíše krátkodobé a příští týden by se mohl naplno zapojit do tréninku. To poraněné koleno měl několikrát operované, takže přece jen už není v ideálním stavu," řekl hráčův manažer Pavel Paska.

Sparta hrála hlavní soutěž Ligy mistrů od vzniku samostatné české soutěže celkem sedmkrát a ve dvou ročnících pronikla až do osmifinálové fáze. Naposledy se jí podařilo postoupit na podzim 2005 a hrála ve skupině B společně s londýnským Arsenalem, švýcarským Thunem a nizozemským Ajaxem Amsterdam. Během posledních čtyř let jednou nezasáhla ani do kvalifikace a dvakrát vypadla ve 3. předkole. Na podzim 2007 s Arsenalem a loni právě s Panathinaikosem.

Utkání 3. předkola Ligy mistrů začíná v úterý na Letné ve 20 hodin a řídí ho trojice chorvatských rozhodčích v čele s Ivanem Bebekem.