Snímek Na velikosti záleží patřil k diváckým favoritům karlovarského festivalu od svého prvního uvedení a vrchol žebříčku hlasování veřejnosti okupoval během celého konání festivalu. Dvojice izraelských režisérů Erez Tadmor a Sharon Maymon v něm vypráví o čtveřici kamarádů, kteří se rozhodnou své plnoštíhlé postavy využít jako přednost v zápase sumo. Film Na velikosti záleží festivalové publikum pobavil a zároveň upozornil na tendence současné společnosti, která klade nátlak na lidi s nadváhou.

Do českých kin se chystá také německá komedie Whisky s vodkou, za níž Andreas Dresen v Karlových Varech obdržel Křišťálový globus za nejlepší režii. Jeho snímek líčí příběh stárnoucího herce Otty Kullberga, jehož nezodpovědné chování a sklony k alkoholismu ohrožují natáčení. Producent se tak rozhodne pořídit dubléra a všechny záběry pořídí dvakrát pro případ, kdyby dosavadní představitel selhal. Filmová hvězda je tak vyprovokována k přehodnocení dosavadního života, ale zároveň není ochotna slevit ze své ješitnosti.

"Whisky s vodkou je zábavná kultivovaná komedie Andrease Dresena, jehož film Láska na grilu česká kina uvedla v roce 2002. V rámci naší dramaturgie klademe důraz na kontinuitu a sledujeme další tvorbu svých tvůrců. Jsme rádi, pokud můžeme do kin uvést i jejich nejnovější filmy. V případě snímku Na velikosti záleží byla přesvědčivým faktorem pro distribuci divácká reakce při uvedení na festivalu v Karlových Varech," uvedla Košuličová.