Hromada byl v loňském roce navržen za Stranu zelených jako kandidát pro senátní volby v Praze 1. Z volebního boje však musel odstoupit poté, co u něj lékaři odhalili vážnou chorobu.

"Jsem rád, že je Jiří Hromada zpět mezi zelenými a opět v plné síle. Přeji mu hodně zdraví a volební úspěch, který si nepochybně zaslouží. V době narůstajících projevů neonacismu a xenofobie mě těší, že za zelené kandiduje člověk, který po celý svůj život důsledně hájí práva menšin," prohlásil lídr pražských zelených, radní pro životní prostředí Petr Štěpánek.

Hromada krátce po ohlášení své kandidatury řekl, že je připraven zasadit se o změnu poměrů v českém parlamentu. "Jsem připraven navázat na práci členů Strany zelených, kteří v průběhu posledních tří let důsledně hájili práva menšin. Jsem připraven spolupracovat se všemi, kteří chápou politiku jako neustálý dialog," prohlásil Hromada.

Na předních místech kandidátky Strany zelených v Praze jsou pražský radní pro životní prostředí a cyklodopravu Petr Štěpánek, náměstkyně ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Klára Laurenčíková a vůdčí osobnost kampaně Zachraňme Letnou Ondřej Mirovský.