"Panathinaikos je favoritem tohoto dvojzápasu i letos. Ale minulý rok hrála velkou roli daleko větší zkušenost soupeře a naše mužstvo je nyní přece jen o rok zkušenější a je posíleno o nové hráče. Vloni na podzim rozhodly také naše individuální chyby a organizace hry nebyla na uspokojivé úrovni. Myslím, že letos jsme schopni hrát bez triviálních chyb a organizovaněji a pak máme šanci na postup i proti takovému soupeři, jakým je Panathinaikos," prohlásil trenér Chovanec.

Sparta hrála hlavní soutěž Ligy mistrů od vzniku samostatné české ligy celkem sedmkrát a ve dvou ročnících pronikla až do osmifinálové fáze. Naposledy se jí podařilo postoupit na podzim 2005 a hrála ve skupině B společně s londýnským Arsenalem, švýcarským Thunem a nizozemským Ajaxem Amsterdam. Během posledních čtyř let jednou nezasáhla ani do kvalifikace a dvakrát vypadla ve 3. předkole. Na podzim 2007 s Arsenalem a vloni právě s Panathinaikosem Atény po prohrách 1:2 a 0:1.

"Otázka nestoji tak, že po čtyřech letech se už musíme znovu probojovat do Ligy mistrů. Musíte vždycky respektovat sílu soupeře, a ta je v případě Panathinaikosu značná. Ale musíme pro postup udělat maximum," uvažuje o šancích svého týmu Jozef Chovanec.

Má jasnou představu o sestavě na úterní zápas a jediným otazníkem je zdravotní stav a případný start Patrika Bergera. "Zdravotní stav mužstva je stejný jako před startem v Teplicícch, nikdo na marodku nepřibyl. To, že mám u sebe na tiskové konferenci telefon, znamená jen to, že netrpělivě čekám na zprávu od Patrika Bergra z Mnichova. Výsledky vyšetření jeho zraněného kolena bychom měli do dnešního večera znát. Pokud bude v pořádku, tak nastoupí v základní sestavě," upřesnil trenér Sparty.

"V kabině se o zápase neustále bavíme a moc se na něj těšíme. Věříme tomu, že dostaneme od trenéra ty správné informace a pokud uděláme všechno tak, jak zamýšlí, budeme hrát týmově a sebevědomě, tak máme šanci postoupit," prohlásil záložník mužstva Kamil Vacek, jenž hrál v loňském dvojzápase s řeckým gigantem.

Chovanec má za sebou pečlivé studium videozáznamů a informací o soupeři. Večer před utkáním už nebude svým hráčům nic promítat a soustředí se jenom na taktiku. "Řekové mají velmi zkušené mužstvo a velké hvězdy. Už při losování bylo jasné, že Panathinaikos je pro 3. předkolo nejtěžší soupeř společně se Šachtarem Doněck. Podle mých informací se dobře posílil, noví hráči zapadli. Přišel například Djibrill Cissé. Bez Karagunise si sestavu Panathinaikos nikdo neumí ani představit. Mám dost informací k tomu, abych sestavu Řeků odhadl. Budou hrát v rozestavění 4-2-3-1. To, že Panathinaikos ještě nevstoupil do ligové soutěže není pro nás žádnou výhodou. Odehrál řadu kvalitních přípravných utkání porazil například Inter Milán nebo Villareal. Náskok jednoho ligového utkání nebude hrát žádnou roli," analyzoval situaci letenský kouč.

Oproti zápasu v Teplicích trenér avizuje určité změny v sestavě, ale v pondělí je nechtěl prozradit. V 17.30 mužstvo Sparty absolvovalo poslední trénink s nácvikem různých taktických a standardních situací. "Naši hráči toho odkopali víc do peřin než v evropských pohárech, ale v úterý nechají na hřišti všechny síly, to mi věřte," dodal Chovanec.

Utkání 3. předkola Ligy mistrů začíná v úterý na Letné ve 20 hodin a řídí ho trojice chorvatských rozhodčích v čele s Ivanem Bebekem.