"V Ďolíčku byla nádherná atmosféra. Diváci byli skvělí, proto je mi hrozně líto, že jsme ten gól nedali," litoval pětatřicetiletý Zelenka, jemuž schází osm zásahů ke stovce ligových branek. V prvním utkání v zelenobílém dresu ale neměl naději, že by se k dovršení magické hranice přiblížil.

Celek Bohemians 1905 totiž pouze jednou mířil mezi Burešovy tyče. "Hosté byli dobří ve vzduchu a také kombinace u jejich branky byla složitější, protože jejich obrana hrála velmi dobře. My bod bereme, chtěli jsme neinkasovat, a to se nám podařilo," pravil Zelenka.

Největší možnost překonat brněnského gólmana Bureše měl levý bek Jiří Rychlík, který v první půli trefil z trestného kopu břevno. Míč z jeho kopačky se nečekaně snesl na horní tyčku překvapeného brankáře. "Standardky se snažíme kopat tak, aby padaly do brány. Chyběl jen kousek," posteskl si domácí zadák.

Hosté se představili v Praze se třemi novými beky, přesto jejich obranná linie působila jistým dojmem. Z levé strany navíc podnikal František Dřížďal v první půli nebezpečné výpady. "Udělali jsme sice pár chyb, ale myslím si, že jsme to na horké půdě docela zvládli. Je pozitivní, že jsme neinkasovali. Snad to příště bude směrem dopředu lepší," věřil exslávista Dřížďal.