„Aktivace žaloby znamená, že univerzita zaplatila soudní poplatek 350 tisíc korun. Nerozumím tomu, proč média věnují této události tak velkou pozornost,“ řekla mluvčí Technické univerzity Jaroslava Kočárková. Dodala, že dluh vůči univerzitě vznikl z nezaplaceného pronájmu vysokoškolských kolejí v době mistrovství světa.

Pořadatelé mistrovství uznali své dluhy vůči všem dlužníkům a slíbili jejich postupné vyrovnání, poté, co získají slíbené částky od Mezinárodní lyžařské federace FIS.

Nejvíce peněz dluží organizátoři mistrovství libereckému Dopravnímu podniku, téměř 21 milionů korun. Dopravní podnik provozoval v době mistrovství veškerou hromadnou dopravu zdarma, ale podání žaloby podle mluvčí Martiny Poršové zatím nezvažuje. Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová na červnovém zasedání libereckého zastupitelstva připustila, že se šampionát prodražil asi o třicet milionů korun. Předpokládané výnosy byly 594 milionů korun, kdežto skutečné příjmy nepřesáhly do konce června 508 milionů korun a rozdíl tedy byl tedy 86 milionů korun.