Festival se letos chlubí rekordní diváckou návštěvností a organizátoři očekávají, že na celkem pět destinací dorazí zhruba 25 tisíc lidí.

Pátý ročník festivalu se již konal na Točníku, Kunětické hoře a na Švihově. Během následujícího víkendu zavítá na Bezděz a od 7. do 8. srpna poputuje na poslední hrad Rožmberk. Bezděz bude poprvé hostit vystoupení Bratří Ebenů: "Máme radost, že Bratři Ebenové přijali pozvání na festival České hrady.cz, protože právě oni koncerty velmi šetří," uvedl za organizátory Michal Šesták.

Na hudební akci je velice žádané společné vystoupení kapel Čechomor a Divokej Bill, ale diváci hojně navštěvují také koncerty osvědčených českých kapel Chinaski, Wohnout či Monkey Business. Hudební program se odehrává na dvou pódiích a pořadatelé nechali ještě postavit třetí scénu určenou výhradně pro děti.

Festival České hrady nabízí vystoupení kapel rozmanitých žánrů. Na Bezdězu si mohou diváci naživo poslechnout skupiny Sunshine, Wohnout, Chinaski, Tleskač, Monkey Business, Skyline, interprety Jiřího Schmitzera, Vladimíra 518 a další.