Povodňová opatření a boj s hazardem jsou hlavními tématy návštěvy předsedy lidovců v Olomouckém kraji. Spolu s místopředsedou strany Pavlem Horákem, starostkou Uničova Jarmilou Kaprálovou a poslaneckým kandidátem Františkem Johnem navštíví Cyril Svoboda Hustopeče nad Bečvou. „Chci navštívit Přerovsko a hovořit se starosty o situaci po povodni,“ řekl předseda KDU-ČSL. Podle něj je nejdůležitější rychlost pomoci.

Vedení KDU-ČSL v úterý zašle vládě dopis, ve kterém bude požadovat pro povodní postižené občany bezúročné půjčky. „Kolika žadatelů by se půjčky týkaly a jak vysoké by byly, ještě nevíme. Povodně byly devastující, ale nebyly rozsáhlé co do plochy. Myslím, že by to neměla být pro stát zatěžující částka,“ řekl Svoboda. Podle něj by se mělo postupovat zhruba stejně jako při minulých povodních, kdy vláda platila za vyplavené domácnosti úroky půjček.

KDU-ČSL také podporuje boj s hazardem. „Chtěli bychom hrací automaty výrazně zatížit daněmi, například za jeden automat platit milion korun,“ sdělil Cyril Svoboda. Podle něj je také problematické sázení po internetu, kdy stát doplácí zejména na to, že tuto internetovou službu povolil pouze některým podnikatelům. „Ostatní budou stát žalovat. Stát prohraje a vydá další peníze za prohrané spory,“ dodal předseda KDU-ČSL.