Sacha Baron Cohen, který se zapsal do podvědomí českých diváků jako Borat, se na svém aktuálním filmovém projektu nepodílel pouze jako herec, ale také jako spoluscenárista a producent. V komedii ztvárnil rakouského homosexuálního reportéra Bruna, který je expertem na módní trendy a touží se stát nejznámější rakouskou celebritou. Bruno si libuje v extravagantním oblečení a chce dobýt i Ameriku.

Natáčení bylo podle tvůrců velice dobrodružné a neexistoval při něm jasně daný scénář. Ve velké míře se improvizovalo a teprve den před každým natáčením se tým rozhodl, kde a jak vzniknou jednotlivé scény. Produkce čelila zásahům policie, výhrůžkám a dokonce hovořila i s agenty FBI. Tvůrčí tým vyrazil mimo jiné na významné módní přehlídky, na které se měl hlavní představitel nenápadně proplížit. Ne vždy se mu to podařilo a několikrát byl vyveden policií. Ve snímku je řada skutečně autentických situací a rozhovorů.

Snímek, který režíroval Larry Charles, vyvolal ve světě značně kontroverzní reakce a na Ukrajině byl například zakázán. Ve Spojených státech amerických či ve Velké Británii se však dokázal vyšplhat do čela žebříčků návštěvnosti. Dá se očekávat, že v České republice se publikum rozdělí po zhlédnutí filmu také na dva znepřátelené tábory.

Ve vedlejší roli se představil Gustaf Hammarsten a některé známé osobnosti filmového a hudebního průmyslu včetně Eltona Johna, Snoop Dogga, Stinga, Pauly Abdulové, La Toyi Jacksonové nebo Harrisona Forda.

Sacha Baron Cohen a režisér Larry Charles se už sešli v roce 2006 při spolupráci na filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu, který vzbudil mnoho negativních reakcí a vyvolal několik soudních pří. Komedie si vysloužila nominaci na Oscara za nejlepší adaptovaný scénář a Cohen získal za svůj herecký výkon Zlatý globus.