Drsný snímek s motivem úniku před nevypovězenou minulostí, ale hlavně sesterské lásky a odpuštení, byl vybrán do soutěžní sekce Týden mezinárodní kritiky - 24 International Film Critics´ Week (Settimana Internazionale della Critica – SIC), jak 23. 7. oznámili na tiskové konferenci organizátoři tohoto nejstaršího a jednoho z nejvýznamnějších světových filmových festivalů.

Sekce s maximálním počtem 7 filmových debutů z celého světa Týden mezinárodní kritiky (International Film Critics´ Week) byla založena již před 24 lety jako nezávislá sekce mezinárodního filmového festivalu v Benátkách ve stejné tradici jako Critic´s Week v Cannes nebo na Berlinale.

Jedná se o mimořádný úspěch českého filmu, protože po roce 1989 nebyl do žádné ze soutěžních sekcí zařazen žádný český nebo slovenský filmový debut.

Lištičky spolu s dalšími šesti filmovými debuty v prestižní paralelní sekci 24 International Film Critics´Week budou soutěžit o cenu Audience Award "Premio Regione Veneto per il Cinema di Qualite" (dotovanou 5.000 euro) a dále spolu se všemi celovečerními režijními debuty prezentovanými v celém oficiálním výběru 66. MFF v Benátkách budou soutěžit o cenu Benátský Lev Budoucnosti známou též jako Cena Luigiho de Laurentiise („Premio Venezio Opera Prima – Luigi de Laurentiis Award)“ dotovanou 100 000 dolary.

Česko- slovensko - irský film Lištičky, který se odehrává v Dublinu, bude mít českou distribuční premiéru 17. září.