"Případem se samozřejmě zabýváme, trestní oznámení evidujeme zatím pouze jedno," uvedla Miklíková s tím, že vzhledem k vysokému počtu poškozených klientů policie další podání teprve očekává.

Cestovní kancelář Tomi Tour oficiálně skončila v pátek 17. července, problémy se však objevily už týden před tím, když první hotel v Egyptě odmítl ubytovat její klienty. Bývalý senátor Václav Fischer, s jehož tváří byla cestovka spojena a který oficiálně zastával funkci obchodního a marketingového manažera, to omlouval běžnou letní přeobsazeností hotelu. I přes narůstající finanční problémy cestovka do poslední chvíle prodávala zájemcům zájezdy.

Následně tak nechala v zahraničí přes 3000 svých klientů, které do Česka postupně autobusy vrací slovenská Union pojišťovna, u které je cestovka pojištěna, i letadla Českých aerolinií (ČSA). "Poslední letadlo s klienty Tomi Touru by mělo přiletět v pondělí večer z Egypta," doplnila mluvčí.

Cestovní kancelář Tomi Tour vznikla v roce 2001 jako firma s názvem Inspiritual. Poté změnila jméno na Cestovní agentura Tomi. Název Tomi Tour používala od listopadu 2003. Firmu ze dvou třetin vlastní podnikatel Lubomír Popelář, třetinu vlastní německá společnost Tomi Tour GmbH. Společnost od roku 2005 trvale zvyšovala obrat, a to ze 146 milionů korun na 825 milionů korun v roce 2008. Loni podle údajů uvedených ve sbírce listin dosáhla provozního zisku 45,6 milionu korun, o rok dříve byla téměř 53 milionů korun ve ztrátě. Loni také změnila své sídlo, přestěhovala se z Brna do Prahy.