Policie ho přesvědčuje, aby vypovídal proti lidem z podsvětí a popsal čtyři vraždy, které dodnes nebyly vyšetřeny. Podsvětí ho naopak přemlouvá, aby to nedělal. A nabízí, že se s ním finančně vyrovná. Vše se má rozhodnout toto úterý, kdy má konečně Krejčíř v Johannesburgu odpovědět na řadu otázek detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří tam za ním jedou.

Podle informací MF DNES by Krejčíř mohl policii pomoci při vyšetřování vraždy svého otce Lamberta Krejčíře, který zmizel v říjnu 2002. Stejně tak prý Krejčíř ví, kdo "popravil" podnikatele Petra Šebestu, jehož někdo rozstřílel v roce 2003 v rekreačním zařízení Vystrkov na Orlíku. A také by mohl pomoct při objasnění zmizení podnikatele Petra Káce. O jaký čtvrtý případ jde, MF DNES s jistotou neví.

Podle policejních zdrojů chce Krejčíř vypovídat proti skupině kolem fotbalového bossa Jaroslava Starky. Ten už je společně se svou pravou rukou Vlastimilem Spěvákem stíhán za podíl na únosu a vraždě Lamberta Krejčíře. Radovan Krejčíř je přesvědčen, že za únosem otce stojí Starka a Spěvák, kteří ho tak chtěli připravit o stamiliony, které měl ve Švýcarsku, uvádí deník.

Starka svou vinu v případu Krejčíře odmítá, stejně i podíl na jiných násilných akcích. Jeho advokát Julius Kramarič potvrdil, že před měsícem, když byl v Jihoafrické republice, nesl Krejčířovi vzkaz o Starkově nevině a navíc ještě návrh, že mu Starka splatí starý dluh ve výši 5 milionů korun. Krejčíř to odmítl a oznámil, že ho Kramarič vydíral, píše MF DNES.