Zápas hodně ovlivnil gól, který dal pravý obránce Rossi už v desáté minutě. "Byla to hodně šťastná branka a Jarda Belaň asi moc dobře ví, kde udělal chybu. Měl chytat balón celým tělem a ne jenom rukama. Pak jsme udělali druhou hrubou chybu ve chvíli, kdy jsme měli převahu a snažili jsme se vyrovnat. Stopeři pozdě reagovali na nákop na Janotku, měli si ho vzájemně převzít, ale nezvládli to. Do té doby jsem stále věřil, že zápas zvládneme, mančaft měl pořád velkou sílu, ale za stavu 0:2 už bylo všechno jasné," prohlásil Robert Žák.

Tým Olomouce působil mnohem zralejším a taktičtějším dojmem. "Myslím, že se projevil náskok Sigmy v rozehranosti. Na rozdíl od nás má v nohách dvě celkem těžká pohárová střetnutí Evropské ligy s Reykjavíkem. Bylo to znát hlavně ve středu pole, kde jsme my ztráceli příliš často balóny a soupeř se dostával snadno do protiútoků. Že je Olomouc nepříjemná v brejkových situacích jsme dobře věděli, přesto jsme to jednou neubránili. Nedá se nic dělat, jedeme dál," dodal Žák.

Kouč Olomouce Zdeněk Psotka byl se třemi body a dvěma vstřelenými góly spokojen. "Vítězství venku na úvod sezony je příjemné. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože Bohemka v předchozí sezoně doma body nerozdávala. Proto jsme chtěli hrát od počátku v obranném bloku defenzívněji a čekat na brejkové situace. Ten šťastný gól naší taktice nahrál, mohli jsme hrát klidněji," prohlásil Psotka.

Po utkání nepustil hráče do kabiny, ale nechal je vyklusávat rovnou na Strahově, aby neztuhli. Už ve středu hrají zápas 3. kola Evropské ligy proti Vadúzu. "Z naší strany zápas na Strahově nebyl bez chyby, dostali jsme se několikrát pod tlak po chybách. Ale jsem rád, že jsme to zvládli, jak herně, tak fyzicky i psychicky a nikdo se nezranil," dodal Psotka.

Brankáři Bohemians Jaroslavu Belaňovi se po utkání mezi novináře a před televizní kamery příliš nechtělo. Nakonec přišel. "Je to bez diskuse, ten gól byl jednoznačně mojí chybou. Myslím, že mančaft proti Olomouci nehrál špatně, ale já jsem nebyl dobrý. Fakt se nepamatuji, kdy jsem naposledy takový gól dostal," řekl Jaroslav Belaň.

"Zápas mohl být jiný, kdybychom tak lacino neprohrávali 0:1 a nebo kdybych proměnil svou šanci na konci první půle. Ale musím uznat, že Olomouc hrála v obraně velmi koncentrovaně a skoro do ničeho nás nepouštěla," poznamenal k utkání veterán mužstva, šestatřicetiletý útočník Marek Kincl.