Zelenobílí v premiéře na takřka liduprázdném Strahově, kde se nevybíralo ani vstupné, hostující Sigmě Olomouc vítězství doslova darovali. Už v 10. minutě napřáhl ke střele z dobrých 30 metrů brazilský pravý obránce Daniel Silva Rossi a jeho střela po zemi prošla mezi všemi hráči a nakonec mezi rukama i nohama nešťastného brankáře Bohemians Jaroslava Belaně až do sítě. Z podobné vzdálenosti zachránil Sigmě bod v prvním utkání 2. předkola Evropské ligy s islandským týmem Fram Reykjavík.

Od této chvíle mohla Olomouc hrát to, co potřebovala. Dirigovaná veteránem Rudolfem Otepkou hrála ze zabezpečené obrany a hledala skuliny k protiútokům. Zakřiknutí "Klokani" se sice pokusili zatlačit Sigmu do hluboké defenzívy, ale jejich hra byla nepřesná a málo účinná. Jediný vysunutý útočník Marek Kincl byl buď odříznutý a nebo si musel chodit pro balóny mezi záložníky. Zoubek a velmi dobře technicky disponovaný a důrazný Dittrich se snažili dát hře Bohemky smysl, ale branku domácí ohrozili velmi sporadicky.

Nešťastník Belaň ve 35. minutě odčinil svou chybu, když vyrazil na dělovku Hořavy asi z deseti metrů na roh a vzápětí chytil i jeho ošemetnou skákající střelu v 18 metrů. Domácí měli do přestávky jednu stoprocentní šanci. Ze 30 metrů vystřelil velmi tvrdě obránce Macháček, brankář Drobisz ránu vyrazil, ale Kincl poslal svou dorážku hlavou nad břevno.

Po přestávce byli zelenobílí mnohem útočnější, měli zřetelnou převahu, ale v době velkého náporu v 66. minutě jim zlomila vaz další hrubá chyba. Krajní záložník Olomouc Lukáš Bajer si všiml, že vzadu zůstal z obrany Bohemians jen jeden hráč, poslal dlouhý pas Janotkovi a ten z těžkého úhlu technickou střelou překonal bezmocného Belaně podruhé. Do té doby byl ohrožován jen střelami z velké dálky mimo tyče.

Zelenobílí nesložili zbraně, ale neproměnili ani dvě velké příležitosti v závěru utkání. Očovan poslal ideální Dittrichův centr z osmi metrů prudkou ranou nad bránu a Kinclovi se nepodařilo dát do hlavičky zblízka potřebnou sílu.

Olomouc zvítězila zaslouženě, hrála taktičtěji, s minimem chyb a dokázala potrestat soupeře v pravé chvíli.