Rychlá sanitka z ivančické nemocnice byla podle slov Zuchové na místě tři minuty po zavolání. "Lékařka chlapce na místě ihned uvedla do umělého spánku, zajistila mu dýchací cesty intubací s napojením na umělou plicní ventilaci, podala veškeré potřebné léky a roztoky," popsala zákrok Zuchová.

Záchranáři podle jejích slov znehybnili mladíkovu páteř krčním límcem a zafixovali ho do vakuové matrace. Kvůli závažnosti poranění pak přivolala lékařka k transportu hocha na traumacentrum brněnské fakultní nemocnice vrtulník. "Letečtí záchranáři s chlapcem s mnohočetnými poraněními hlavy a končetin ve velmi vážném avšak stabilizovaném stavu ihned odletěli na operační sál do nemocnice," řekla Zuchová.

Nehoda se stala v Ivančicích na Palackého náměstí. Na něm i na nádvoří zdejší radnice se po celý víkend konala tradiční Svatojakubská ivančická pouť. Dvoudenní zábavný program doprovázel jarmark a pouťové atrakce.

Tragický pád mladíka na místě vyšetřuje policie. "Podle prvotních informací chlapec z kolotoče vypadl, sedačka se s ním neutrhla. Kriminalisté nyní zjišťují, zda provozovatel atrakce dbal na náležitou bezpečnost svého zařízení," řekla jihomoravská policejní mluvčí Andrea Procházková.