Letošní ročník festivalu proběhl na hradě Švihov bez problémů. Loni neznámý anonym třikrát během večera festival přerušil k velké nelibosti fanoušků i účinkujících ohlášením bomby a celý areál byl třikrát zcela vyklizen, aby mohli policisté provést prohlídku. Řada interpretů ani nestačila vystoupit. Nelze vyloučit, že telefonáty měl na svědomí některý z místních občanů, kterému vadil hluk do nočních hodin. Vypátrat pachatele loňských útoků se policii nepodařilo. Letos se naštěstí ve Švihově nic podobného nestalo. Hudební produkce utichla hodinu po půlnoci.

Na třech podiích umístěných v areálu středověkého vodního hradu Švihov vystoupili během pátku a soboty Divokej Bill, Čechomor, Chinaski, Monkey Business, Skyline, Wohnout, Sunflower Caravan, Sunshine, Niceland, Vladimír 518 a mnozí další. Organizátoři festivalu pamatovali i na nejmenší diváky, pro které připravili na sobotu speciální scénu, kde vystoupilo "babypunkové" uskupení Kašpárek v rohlíku se svým kabaretem a Dj Kashparkem.

Návštěvníkům festivalu se velmi líbilo společné vystoupení skupin Divokej Bill a Čechomor. Kapely zahrály každá samostatně a pak společně, spojily tedy tři vystoupení do jednoho a na podiu se sešlo 15 muzikantů najednou. Festival vyvrcholil v sobotu vystoupením skupiny Monkey Business se skvělým Matějem Rupertem, který šplhal do výšky po konstrukci jeviště, skákal do hlediště a na závěr si neodpustil tradiční striptýz.

Festival České hrady již letos proběhl vedle Švihova také na hradech Točník a Kunětická hora. Další zastávku bude míst v následujícím víkendu na Bezdězu v Libereckém kraji a o týden později končí celá série na Rožmberku, kde se festival uskuteční poprvé.