Pražanům se nevydařila generálka s Mostem, přesto věří, že ostrý start do sezony jim vyjde. Po nepovedeném zápase panika mužstvo rozhodně nezachvátila. Na ligu jsme dobře připraveni a stojíme pevně na zemi. Proti Brnu nás zajímá jedině vítězství," prohlásil Marek Nikl, kapitán Bohemians 1905.

Svěřenci kouče Pavla Hoftycha by se rádi po návratu do nejvyšší soutěže vyhnuli sestupovým starostem. K tomu by jim měly pomoci především duely před jejich příznivci. "Základ úspěchu vidím v domácích zápasech, před dvěma roky jsme v Ďolíčku soupeřům hodně rozdávali. To se musí změnit. Naši skvělí fanoušci musejí po zápasech zpívat jen vítězné chorály," měl jasno Nikl.

"V první lize nás rozhodně nečeká nic lehkého. Mužstvo je ale určitě kvalitnější a zkušenější než před dvěma lety. Poslední dva roky, kdy jsme nejdříve hráli o záchranu a potom ve druhé lize o postup, nás určitě otužily. Důležitý bude start. Může se klidně stát, že někdo z předpokládaného středu tabulky špatně odstartuje a nebude na boj o přežití vůbec připraven," soudil kapitán Bohemians 1905. Jeho celku bude scházet útočník Milan Škoda, který je po operaci třísel.

Také Brno klade velký důraz na úspěšný start do sezony, v níž by chtěli napravit dojem z loňského zpackaného ročníku. "Viděli jsme Bohemku ve dvou utkáních a její hru jsme si důkladně zanalyzovali. Především však musíme nachystat náš tým tak, aby uspěl," poznamenal trenér Moravanů Miroslav Beránek.

Jeho mužstvo se přes léto hodně změnilo a nedá se říct, že by jednoznačně vykrystalizovala základní jedenáctka. "Menší problémy máme s obranou, která je skoro kompletně nová. Stále hledáme ideální složení," přiznal Beránek, jenž zkoušel na tréninku různé alternativy, kterými možná v pondělí překvapí fanoušky i soupeře. Podle přípravných zápasů by mohli mít z nových hráčů nejblíže do základní sestavy Dřížďal a Križko.

Ve vršovickém Ďolíčku budou Brnu chybět kromě běka Jana Trousila také další dlouhodobý marod Karel Večeřa a útočník Zbyněk Pospěch, jenž po operaci kolena zatím trénuje individuálně.