Táborští kriminalisté od nedělních ranních hodin intenzivně pátrají po lupiči, který v Táboře pod pohrůžkou použití střelné zbraně oloupil ženu středního věku a řidiče taxislužby. První loupež se stala v sobotu kolem jednadvacáté hodiny na pěší stezce mezi ulicemi Jordánská a kpt. Jaroše.

"Lupič ženu sledoval, pak za jejími zády, zřejmě pro výstrahu, vystřelil a dožadoval se vydání finanční hotovosti. Vyděšená žena pachateli z obavy o svůj život vydala několik stokorunových bankovek. Lupič pak z místa činu rychle utekl. Kriminalisté v této souvislosti žádají občany, kteří se v sobotu kolem 21.00 pohybovali v Táboře v horní části stezky, asi 100 metrů od zubního střediska a mohli si všimnout podezřelého muže, aby se neprodleně ozvali na linku 158," řekla Kameníková.

Další loupež se stala v neděli ráno kolem půl čtvrté. K přistavenému taxíku Škoda Superb, který si zákazník telefonicky objednal, přišel maskovaný muž, který v ruce držel střelnou zbraň. Vzal za kliku zamčených dveří vozidla a dožadoval se vstupu dovnitř. Zároveň lupič vyzval řidiče taxíku, aby vozidlo opustil a jednou vystřelil do vzduchu. Poté opět zbraň namířil na řidiče taxislužby. Ten na nic nečekal, z auta vyskočil a utekl. Druhé loupežné přepadení se odehrálo v katastru obce Tábor na odpočívadle za lanovým mostem přes rybník Jordán směrem na Prahu. Ani ve druhém případě naštěstí nebyl nikdo zraněn.

"Táborští kriminalisté okamžitě vyhlásili po lupiči i po vozidle taxislužby celostátní pátrání, prozatím bez kladného výsledku. V souvislosti se dvěma loupežnými přepadeními kriminalisté pátrají po muži 180 centimetrů vysoké, hubené postavy. V době přepadení měl světlou košili, tmavé kalhoty a na očích černé brýle. Mluvil česky, bez přízvuku. Policie se domnívá, že obě loupeže má na svědomí tentýž pachatel a žádá občany, kteří by mohli informacemi přispět k jeho odhalení, aby se ozvali policii na linku 158," doplnila Kameníková.