Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečková zranila zahradní sekačka teprve dvouletého chlapečka. Batole utrpělo amputaci nohy u kotníku a ve vážném stavu jej musel vrtulník transportovat do pražské motolské nemocnice, kde dítě ihned podstoupí neodkladnou operaci. "Chlapec měl amputovanou levou dolní končetinu v oblasti kotníku a na patě druhé nožičky měl sečné poranění," upřesnila Janečková.

Ještě před příletem vrtulníku a dojezdem záchranky se snažili chlapci pomoc jeho příbuzní. "Dispečerky linky 155 po telefonu radili rodině jak stavět krvácení a jak sterilně zajistit a ledovat amputát, aby jej mohli záchranáři zajistit a transportovat do nemocnice. Po příjezdu záchranářů byl chlapec při vědomí a oběhově stabilní," doplnila Janečková.

Na místo dorazili také policisté. „Zatím nevím žádné podrobnosti, policisté jsou stále na místě, ale případem se budeme každopádně zabývat,“ sdělil policejní mluvčí.

Podobný úraz se odehrál tento týden ve středu na Přerovsku. Tříletý chlapec utrpěl těžká poranění, když se dostal na pozemku rodinného domu pod žací lištu motorové sekačky, která byla v chodu. Dítě musel do Fakultní nemocnice v Olomouci transportovat vrtulník. Tamní policie ihned zahájila kvůli podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví trestní řízení.