"Je správné, že se otevřela diskuze. Reakci předsedy strany vnímám jako velmi pozitivní a plně se s ním také ztotožňuji v tom, že nyní je nejdůležitější kampaň. To, že strana začne řešit své interní problémy, je krok správným směrem," uvedl Foldyna.

Foldyna se domnívá, že v politice strany je nyní nejdůležitější, aby se vedení zaměřilo se na výtky uvedené ve výzvě. "Diskuze o tom, že strana se nesmí podvolovat požadavkům PR i o problémech s kariérním řádem ohledně kandidátek, je nezbytná," dodal Foldyna.

Vnitrostranické spory se dostaly na veřejnost poté, co je předseda socialistů Paroubek zveřejnil na stranickém intranetu. Foldyna to nevnímá negativně. "Nemáme se za co stydět, síla této situace může být v tom, že lidé vidí, že strana se snaží sjednotit a pracovat na sobě," dodal.

Vyšehradskou výzvu, která má podtitul "Jsme politická strana - ne obchodní společnost" zveřejnili někteří členové ČSSD ve čtvrtek. Její součástí byla právě kritika velkého vlivu PR agentur na chod a tvář strany a signatáři si stěžovali i na podivné praktiky a obchodování při sestavování kandidátek do předčasných říjnových voleb. Předseda strany Jiří Paroubek v neděli uvedl, že s některými výtkami ve výzvě souhlasí. Pozitivním přístupem ke kritice zdůvodnil i zveřejnění zprávy na intranetu.