Během večera vystoupí Český národní symfonický orchestr, který bude řídit dirigent Kryštof Marek. V první polovině koncertu se diváci dočkají tří skladeb od brazilského skladatele Heitora Villa-Lobose, kterého v jeho vlastní tvorbě značně ovlivnila hudba německého skladatele Johanna Sebastiana Bacha, a dále Vivaldiho cyklu Čtvero ročních dob – Koncert č. 4, f moll.

Po přestávce zazní Hasenöhrlova Barbieca, Ellisovo skladba The Chicken, jazzová kompozice Spain od amerického hudebníka Chicka Corey a závěr bude patřit skladbě Rondo for My Children, kterou zkomponoval dirigent a skladatel Kryštof Marek.

Hlavním hostem koncertu bude Liam Teague, který bude hrát na steelpan. Tento hudební nástroj pochází z oblasti Karibských ostrovů a bývá vyroben z více než dvousetlitrového ocelového barelu na pohonné hmoty. Teague je ve světě žádaným hudebníkem, který vystupuje jak sólově, tak s mnohými orchestry.

Pátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms se koná v Praze od 17. července do 2. srpna. Pořadatelé chtějí oslovit nejen milovníky vážné hudby, ale i příznivce jazzu, komorní a filmové hudby.