"V Proluce se uskuteční celkem pět repríz inscenace, hrát se bude každý den od pondělka do pátku. Hru nastudoval pro první ročník Divadelního léta režisér Vilém Dubnička s Viktorem Limrem v hlavní roli, loni ji zhlédlo více než 3000 diváků a všechna představení byla beznadějně vyprodána," řekla Vítová. Vilém Dubnička režíroval i premiéru letošního II. ročníku, Gogolova Revizora, kterou přímo před plzeňskou radnicí na náměstí Republiky vidělo od 28. června do 12. července na 4 500 diváků.

„Vloni jsme divákům, na které se nedostalo, slíbili, že Dona Juana zopakujeme. Naším cílem je vždy vytvořit původní inscenaci, ušitou na míru zajímavému prostoru v centru Plzně a historické hradby v Proluce se ukázaly pro Dona Juana jako stvořené,“ řekl režisér Dubnička.

Vilém Dubnička se v letošní inscenaci představí diváků také přímo na jevišti v roli Gusmana, ve které zastoupí šermíře Karla Basáka. Změnou v obsazení oproti loňskému roku prošla i role Karličky, kde Janu Zenáhlíkovou, kterou čekají mateřské povinnosti, nahradí Kristýna Hlaváčková. S Donem Juanem se do Plzně vrací vynikající pražský herec Jan Přeučil jako Don Luis, otec Dona Juana. Dále se diváci mohou těšit na své oblíbené plzeňské herce Zdeňka Rohlíčka, Antonína Procházku ml., Štěpánku Křesťanovou, Janu Kubátovou, Bronislava Kotiše, Michala Štěrbu, Františka Dvořáka a Ivana Říhu.

„V tomto okamžiku je všech pět představení Dona Juana vyprodáno či rezervováno, hodinu před každým představení, ve 20.00, ale budeme vždy uvolňovat nevyzvednuté rezervace,“ vysvětluje vedoucí projektu Divadelní léto Marcela Mašínová.