Návštěvníci Letní filmové školy budou moci politickou satiru Muži v říji zhlédnout téměř o měsíc dříve, než dorazí do českých kin. Její distribuční premiéra je stanovena na 20. srpna.

Dějištěm filmu Muži v říji je zapadlá obec Mouřínov, jejíž obyvatelé touží po kvalitní silnici, která by je spojila se zbytkem světa. Místní starosta dojde po setkání s ministrem zemědělství k závěru, že svůj sen může uskutečnit jedině pomocí politického lobbingu a hodlá do Mouřínova pozvat premiéra. Podnětem k jeho návštěvě se stane mistrovství Evropy ve vábení jelenů, v němž je zdejší rodák Franta považován za favorita. Přípravy na akci celoevropského významu se však komplikují a ve chvíli, kdy se ke vsi blíží delegace z Prahy, se schyluje ke skandálu.

Starostu jihomoravské vesnice ve filmu ztvárnil Pavel Zedníček, premiéra se sklony k alkoholismu ztělesnil Igor Bareš. V dalších rolích tragikomedie, která je satirickým podobenstvím o současné politické scéně, se představí Jaroslav Plesl, Jiří Lábus, Jaromír Hanzlík, Igor Chmela nebo David Novotný. Výjimku v převážně mužské sestavě tvoří herečky Eva Vrbková a Marta Vančurová.

Uherské Hradiště hostí 35. ročník Letní filmové školy ve dnech 24. července až 2. srpna.