Hosté odpověděli na gól Švancary třeti nádhernými trefami a po skončení první půle o jejich výhře téměř nikdo nepochyboval. Jenže po změně stran přenechali aktivitu domácím. "Sice jsme po chybě stopera inkasovali, ale potom jsme předvedli to, jak bychom chtěli venku hrát. Nechyběla rychlá přechodová fáze ani přesná koncovka. Při troše štěstí jsme mohli mít vyšší náskok, ale na druhou stranu Slovácko nastřelilo za nerozhodného stavu břevno," připomněl Vrba zahozenou šanci Chmelíčka.

Plzeňský kouč přiznal, že při jeho týmu stálo štěstí, a proto si odvezl z Uherského Hradiště tři body. "Strachovali jsme se o výsledek, protože Slovácko chtělo vyhrát. Ale hodně mě potěšilo, že oba celky chtěly hrát hezký útočný fotbal. To se v českém fotbale zase tak často nevidí," poznamenal spokojený Vrba.

Jeho protějšek Josef Mazura byl naopak zklamaný. V celé letní přípravě jeho celek inkasoval v šesti duelech pouze dvakrát, ovšem při ostrém ligovém startu byla defenziva největší slabinou nováčka, který se do Gambrinus ligy vrátil po dvou letech. "V prvním poločase byla Plzeň kombinačně a rychlostně o trochu lepší. Navíc jsme nebyli moc důslední vzadu. Tři naši hráči nechali Petrželu prokličkovat a vystřelit. To by se stát nemělo," uvědomoval si Mazura.

Po změně stran jeho tým toužil alespoň vyrovnat, a přestože brzy z penalty snížil, na vytoužený bod nedosáhl. "Udělali jsme všechno, co bylo v našich silách, abychom výsledek otočili. Teď se z toho musíme otřepat a soustředit se na duel v Jablonci," uvedl trenér Slovácka.