Po opatrném úvodu šli do vedení velmi brzy domácí, kteří využili nedůrazu plzeňské obrany. Valenta přetlačil v souboji stopera Radu, k odraženému míči se dostal Švancara a hned svůj první dotyk s balonem proměnil v gólovou střelu. O chvíli později mohl po Urbánkově centru zvýšit hlavičkující Chmelíček, ovšem mířil jen doprostřed brány. A vzápětí se dočkali hosté. Střihavku nechali domácí stopeři zamířit a gólman Flilipko se po jeho pokusu natahoval marně.

Po čtvrthodině hry se probil do šestnáctky Západočechů Švancara, ovšem nedostal se ani ke střele, protože Limberský se dokázal včas vrátit. Při dalším útoku aktivního Slovácka se řítil na gólmana Ticháčka osamocený Chmelíček, svého soka sice přehodil, jenže míč zastavila branková konstrukce. Tento moment byl pro další vývoj utkání velmi důležitý.

Plzeň totiž postupně srovnala krok a byla stále nebezpečnější. Hlavně její rychlé přechody do útoku dělaly domácím velké potíže. Po jedné takové akci si Petržela narazil s Kolářem a křížnou střelou poslal hosty do vedení. Při jeho trefě se opět projevila nedůslednost domácích zadáků. I třetí trefa Západočechů padla po chybě defenzivy Slovácka. Osamocený Střihavka v šestnáctce Slovácka vyhrál proti přesile hlavičkový souboj, míč se dostal k Rýdelovi, který nádherně trefil horní roh Filipkovy brány.

Na nepříznivý stav zareagoval o přestávce domácí kouč Mazura vystřídáním nevýrazného Racka, jehož na pravé straně zálohy nahradil Fujerik. V 56. minutě po středu Clebera s Ticháčkem odpískal sudí Příhoda pokutový kop, který Švancara s přehledem proměnil. Hráči Slovácka se sice až do poslední minuty snažili vyrovnat, ale Plzeň si už nenechala vzít tři body.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:3)

Branky: 5. a 57. z penalty Švancara - 12. Střihavka, 32. Petržela, 36. Rýdel. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Pelíkán. ŽK: Valenta, Urbánek, Abrahám - Hájovský, Limberský, Ticháček, Rýdel, Jiráček. Diváci: 6250.

Sestavy:

1. FC Slovácko: Filipko - Randa (82. Struhár), Šimáček, Formánek, Urbánek - Racko (46. Fujerik), V. Valenta (70. Perůtka), Abrahám, Cleber - Chmelíček, Švancara.
FC Viktoria Plzeň: Ticháček - Limberský, Hájovský, T. Rada, Lecjaks - Petržela (81. Rajtoral), Kolář (61. T. Krbeček) , Rýdel, Horváth, Jiráček (88. Navrátil) - Střihavka.