Trenér slávistů Karel Jarolím nasadil do základní sestavy prvního utkání nového ligového ročníku šest hráčů, kteří přibyli v létě do kádru - Čelůstku, Ragueda, Hlouška, Vomáčku, navrátilce Vlčka a Naumova. Obraz hry byl do přestávky poměrně jednoznačný. Slavia útočila, Boleslav promyšleně bránila, počínala si velmi takticky, vyložené šance se nerodily žádné. Červenobílí ohrozili gólmana Vorla v brance hostí jen střelami z dálky. Vorel vytáhl nečekanou ostrou střelu Jandy z úhlu na roh, pochytal spoustu centrů, nebezpečné rány končily těsně vedle jeho tyčí díky tečím. Vlček po ideální útočné akci, založené z vlastní poloviny dlouhým centrem za obranu, trefil boční síť.

Mladoboleslavští odpovídali na tlak Slavie pouze aktivní obranou a sporadickým postupným útokem, nehodlali otevřít svou obranu. Útočníci hostí Kulič a Chramosta byli prakticky odříznuti. Vaniakovi v domácí brance hrozilo nebezpečí jen ze standardních situací. Ránu Táborského z trestného kopu Vaniak vyrazil, hlavička Rolka po rohu šla těsně nad. Větší nebezpečí hrozilo hostím z levé strany. Hloušek sice hrál krajního obránce, ale velmi ofenzívně a často zdvojoval krajního záložníka Jaroslava Černého, který byl nejnebezpečnějším mužem Slavie a nejlepším hráčem na hřišti. Ve 31. minutě trefil tyč.

Po přestávce se začal nad hřištěm vznášet přízrak remízy, i když nikoliv tak dramatické, jaká se tu odehrála na jaře (3:3). Mladá Boleslav hrála poněkud aktivněji, vysunula obranný blok více dopředu, ale šancí ještě ubylo. Neuvěřitelný okamžik se odehrál v 69. minutě. Stoper hostí Adrian Rolko se pokusil o volej, ale místo střely na bránu kopl nevídanou "svíci". Balón se zřejmě díky své rotaci vrátil na hřiště, i když se téměř všichni domnívali, že skončí v autu. Brankář Slavie Vaniak ho zaznamenal, ale šel si pro něj poměrně nemastně-neslaně, čehož využil záložník Boleslavi Alexandre Mendy. Šel do balónu naopak důrazně a před zkoprnělými tribunami skóroval.

Slavia se pokoušela výsledek zvrátit náporem a třemi střídáními během šest minut a nakonec aspoň vyrovnala. Jaroslav Černý se při jednom ze svých průniků před šestnáctkou ocitl na zemi a rozhodčí Adam nařídil trestný kop. Marek Jarolím ho velmi přesně proměnil a zachránil mistrovi tvář.

Ještě jednou se však Slavia ocitla na pokraji prohry. Boleslav cítila šanci, její hráči chodili víc dopředu a v poslední minutě zachránilo červenobílé od pohromy břevno po nečekané ráně Chramosty z dálky.