„Já to ani pořádně neviděl, až když se ostatní začali radovat, tak jsem zjistil, že to spadlo do branky,“ popisoval šťastný okamžik kapitán Baníku Martin Lukeš. „To já běžel slavit, už když jsem viděl, že se míče nikdo nedotkl,“ přidal autor prvního gólu Baníku Róbert Zeher. „Viděl jsem, že míč letí k tyči a gólman, že je daleko a že už na centr nemůže dosáhnout,“ přidal slovenský střelec.

Zeher otevřel skóre v 55. minutě, kdy Baník mohl začít útočit po silném dešti před utkáním na sušší polovinu hřiště. „První poločas byl z naší strany těmi kalužemi hodně ovlivněný. Před šestnáctkou jsme si nemohli pořádně přihrát. Zato druhý poločas byl o něčem jiném,“ podotkl Zeher. „Při gólu jsem viděl, že má míč Mario Lička a v tu chvíli jsem si seběhl za obránce a pak už to bylo jednoduché,“ popsal svůj gólový úspěch.

Příbram však dohrávala zápas po vyloučení domácího útočníka Krauta proti deseti baníkovcům a dvě minuty před koncem srovnal po chybě brankáře Bučka Brazilec Cafú. „Chtěl jsem míč přizvednout, stokrát to tečnete přes soupeře a tentokrát to spadlo přímo na hlavu hráče Příbrami a ten to vrátil před branku,“ zpytoval svědomí Antonín Buček.

Z těžké situace pomohl Bučkovi kapitán Lukeš, když jeho centr z trestného kopu skončil až v Krbečkově brance. „Běžel jsem za spoluhráčem, byla to asi taková euforie, že nevíte co se s vámi děje. Musím klukům poděkovat, že ještě dokázali zápas vyhrát,“ děkoval ostravský brankář.