„Jsme rádi, že jsme vkročili dobře do nové sezony, to jsme chtěli, to pro nás bylo velmi důležité,“ uznal Miroslav Koubek, že o fotbalovou krásu mu nešlo, počítal jen výsledek. „Měli jsme dnes ale dva soupeře, houževnatou Příbram a bohužel i terén,“ poukázal na vytrvalý a prudký déšť před zápasem. „V prvním poločase jsme hráli na polovinu hřiště, která bývá na Bazalech vždy více podmáčená. Takže nám to ztěžovalo finální fázi. Ve druhém poločase už to bylo daleko lepší. Dali jsme gól a měli i další šance,“ pochvaloval si.

Trenér Příbrami si po utkání pochvaloval úroveň utkání. „Bylo to střetnutí, které mělo náboj, které mělo góly a mělo i vyloučené hráče. Na úvod ligy to bylo určitě kvalitní utkání,“ říkal Karol Marko. Pro své hráče měl také slova chvály. „V prvním poločase s námi měl Baník problémy. Naopak my jsme měli střelecké příležitosti, ale nebyly jsme moc důrazní,“ litoval.

Druhý poločas zápasu už přinesl góly. „Věřili jsme, že se na lepší polovině hřiště prosadíme a také jsme první gól dali,“ pokračoval Koubek. Zato Marko se na své hráče v této situaci zlobil. „Udělali jsme chybu při odkopu míče a gól byl hodně laciný.“ Přesto se Příbram dostala k vyrovnání v závěru zápasu, když dohrávali domácí po Krautově vyloučení v deseti. „Bohužel vyloučení byla silná komplikace a to se i potvrdilo,“ litoval na chvilku Koubek.

Jenže zápas ještě neskončil a domácí se přeci jen dočkali šťastného vítězství, když Lukešův centr téměř z poloviny hřiště skončil v síti. „Bylo to se štěstím, ale zasloužili jsme si vítězný gól,“ nepochyboval ostravský trenér Koubek.