„O požáru jsme se dozvěděli v jednu hodinu po půlnoci,“ řekla Sedláčková. „Na místě zasahovalo osm požárních jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, okamžitě vyjel také širší policejní tým i se psem vycvičeným pro orientaci v požářištích,“ dodala mluvčí. Podle jejích slov shořela prakticky celá zemědělská část i se stroji a rovněž tak obytná část usedlosti. Vzniklá škoda činí 1,9 milionu korun. Vyšetřovatel hasičů potvrdil, že šlo o úmyslný požár.

„Ohně si všimli vedoucí dětského tábora, který právě končil a lidé si tu sbalovali věci,“ doplnila Sedláčková s tím, že probudili šestasedmdesátiletého otce a jeho sedmatřicetiletého syna, kteří v tu dobu v domě spali. Tím jim, přestože v tu dobu hořela teprve zemědělská část, pravděpodobně zachránili život.

Policie případ vyšetřuje jako trestný čin poškozování cizí věci. Neznámému pachateli hrozí trest odnětí svobody na tři roky. „Pokud by se ukázalo, že toho má na svědomí více, mohl by být trest i vyšší.

Podle Sedláčkové policie přivítá svědectví k požárům od místních obyvatel i dalších případných svědků. Současně odmítla, že by vyšetřování jednoznačně směřovalo ke konkrétní osobě, kterou údajně místní lidé ze zakládání požárů podezřívají. Všechny tyto požáry vznikly v noci.