Tenorista přijel do Prahy se svým hudebním programem nazvaným A zrodila se hvězda… , v němž dominovaly známé operní árie. Pěvce doprovázel Český národní symfonický orchestr pod taktovkou italského dirigenta Marcella Rota, který je každoročním hostem festivalu Prague Proms a s českými symfoniky vystupuje často v Evropě i v zámoří.

Paul Potts zahájil svůj páteční program zpívanou verzí předehry k Verdiho opeře La Traviata, po které následoval dlouhý potlesk a první lichotivé výkřiky Bravo. V první polovině zazněl v jeho podání také Caruso od Lucia Dalla, Rossiniho Lazebník sevillský, dále Granada od Agostína Lary, intermezzo z Mascagniho Sedláka kavalíra a na konec píseň La Prima Volta od Ewana MacColla, již Potts zařadil i na své album Passione.

V druhé polovině koncertu nechybělo preludium k Te Deum od francouzského barokního skladatele Marca-Antoina Charpentiera. Potts nadchl publikum také Chopinovou skladbou Tristesse, úryvkem hudby z filmu Casanova od skladatele Nina Roty, písní Un Giorno Per Noi či Ravelovou Pavanou za zemřelou infantku.

Závěr patřil slavné melodii Con te partiro. Paul Potts za ni sklidil aplaus vestoje a diváci jej nechtěli pustit z pódia. Zpěvák se vrátil celkem třikrát za mohutných ovací na jeviště a zazpíval dva přídavky včetně slavné árie Nessun dorma z Pucciniho opery Turandot, se kterou zazářil v televizní soutěži Britain’s Got Talent, britské obdobě české "SuperStar".

Potts triumfoval v této televizní reality show v roce 2007. Vítězství v soutěži mu otevřelo dveře do vysněného operního světa a od té doby se stal z prodavače mobilních telefonů vyhledávaný pěvec. Na svém kontě má doposud dvě alba, desku One Chance vydal v roce 2007 a album Passione vyšlo v první polovině tohoto roku.