Film Největší z Čechů bude sice z části fikcí, ale většinou půjde o realitu popisující kromě vztahů mezi lidmi z filmového štábu hlavně činnost Agentury Dobrý den a vše, co se točí kolem České knihy rekordů a tradičního pelhřimovského festivalu neobvyklých výkonů.

Představí se v něm lidé, kteří o druhém červnovém víkendu pravidelně zdobí svými výkony pelhřimovské setkání rekordmanů. Chybět ve filmu nebude třeba fakír Petr Fiedor, pobíhat po pelhřimovském náměstí bude hořící kaskadér Ruda Bok, své umění předvedou fotbalový driblér Jiří Kremser i konstruktér nejmenší motorky v Evropě Aleš Spirman. Ve filmu se objeví i exponáty Muzea kuriozit - třeba největší polévkový hrnec, obří trychtýř, čajová konvička na rekordních 640 litrů nebo třímetrový štětec.

"Také hrané scény by měly vycházet z reality a z příběhů rekordmanů, které jsme jako komisaři Agentury Dobrý den zaznamenali ve chvílích, kdy jsme jednotlivé rekordy registrovali. Půjde ale jen o úzký výběr. Vloni totiž Agentura zaevidovala 407 rekordů, ve filmu jich ale bude k vidění jen kolem dvou desítek," prozradil Marek.

Režisérem absurdně laděného snímku Největší z Čechů je Robert Sedláček, autor satirického snímku Muži v říji, který přichází do kin právě tento víkend. Také v něm přidělil Sedláček hlavní role Igoru Barešovi a Jaromíru Hanzlíkovi.

V kinech by se film o pelhřimovském rekordmanském hnutí, které se postupem času rozšířilo do celé České republiky, mohl objevit ve druhé polovině příštího roku.