"Věříme tomu, že demokratický princip v tomto ohledu je na místě," uvedl Kubalík a doplnil, že strana se nebojí, že kvůli pozdějšímu představení jak programu, tak zbylých kandidátek přijde o voliče.

Kubalík dále uvedl, že o možných kandidátech v jednotlivých krajích strana neustále mluví. V případě bývalého předsedy Martina Bursíka a poslankyně Kateřiny Jacques má strana ale již jasno. "Pan Bursík ani poslankyně Jacques se na žádné kandidátce neobjeví," doplnil Kubalík.

Jedničkou Strany zelených na pražské kandidátce pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny se stal 19. července Petr Štěpánek, člen rady hlavního města Prahy, dvojku obsadila náměstkyně ministryně školství pro oblast sociálních programů ve školství Klára Laurenčíková a na třetím místě skončila vůdčí osobnost kampaně Zachraňme Letnou Ondřej Mirovský.

"Jedničkou v Karlovarském kraji má být Jiřina Šiklová, na druhém místě je Tomáš Kubát a na třetím Milan Gebouský," řekl Kubalík. Mluvčí strany dále doplnil informace o kandidátech ve královéhradeckém a zlínském kraji. "První místo v královéhradeckém kraji obsadil Jiří Kulich, na druhém se umístila Monika Štayrová a na třetím skončil učitel a krajský místopředseda Jan Balcar," sdělil Kubalík. Kandidátku ve zlínském kraji povede do předčasných voleb dvaapadesátiletý pracovník Správy Chráněné krajinné oblasti František Šulgan z Rožnova pod Radhoštěm, na druhém místě je Vilém Jurek a trojku získala Věra Stojarová ze Zlína, která je místopředsedkyní a po odchodu předsedy Martina Davidova úřadující předsedkyní základní organizace zelených v kraji.

Kubalík také nezapomněl na kandidátku jihočeského kraje, kterou povede českobudějovický advokát Svatomír Mlčoch, dvojkou je Michaela Petrová z Tábora a na třetím místě skončil Alois Pavlíčko z Prachatic. Dana Kuchtová již nekandidovala kvůli případným sporům uvnitř strany.