Právě trenér Sparty byl na tiskové konferenci po utkání s výsledkem trochu nespokojený, nakonec ale přiznal, že bod na začátku nové sezony bere. „Opět se nám nepodařilo vyhrát, podali jsme ale dobrý výkon před velmi dobrou kulisou. Chtěli jsme vyhrát, myslím, že jsme hráli také aktivně. Nakonec jsme ale i s bodem spokojení,“ prohlásil trenér Sparty Jozef Chovanec.

Základní jedenáctka letenského týmu neprošla během letní přestávky výraznou obměnou, pouze jako střídající se na hřiště podívali záložník Kalouda a útočníci Prudnikov s Jiroušem. „Prudnikov přišel před začátkem ligy, jsem rád, že mohl dostat příležitost alespoň na pár minut. Přišel do jiného prostředí, chce to určitý čas na aklimatizaci. Je nutné, abychom měli v nabitém programu dostatečně široký kádr. Neříkám, že tato základní sestava byla tou nejsilnější, kterou máme. Je tu zdravá konkurence, která nám pomůže zkvalitnit hru,“ uvedl Chovanec.

Trenéra Sparty nejvíce potěšila hra obrany. „Podali jsme kompaktní výkon, hlavně v obraně jsme nechybovali. Je třeba říct, že do utkání s Panathinaikosem Atény by nám ještě pomohl návrat Patrika Bergera, který by naší hru ještě více zkvalitnil. Je třeba ještě několik věcí zlepšit, ale věřím, že jsme naše příznivce dnešním výkonem dobře naladili,“ podotkl Chovanec.

Trenér Teplic Jiří Plíšek ocenil, že na první ligové kolo si našlo cestu patnáct tisíc diváků. „Dlouho jsme čekali na to, až se bude hrát před plným stadionem. Atmosféra byla výborná, rozhodně byla ku prospěchu fotbalu. Věřím, že podobný počet diváků přijde i na další zápasy,“ řekl Plíšek.

S jednobodovým ziskem byl domácí kouč spokojený. „Byla to zasloužená remíza, Sparta byla v první půli aktivnější a držela míč na svých kopačkách. Po změně stran jsme trochu vylepšili hru krajních záložníků, ale stále máme směrem dopředu mezery. Málo jsme využívali hlavně křídelní prostory, chyběla nám přechodová fáze i lepší pohyb útočníků. Sparta má výbornou obranu, kterou je těžké překonat. Ani jeden tým dnes neměl stoprocentní šanci. Organizace byla silnou stránkou obou mužstev, proto je remíza zasloužená,“ dodal teplický trenér.

Podle Plíška bude Sparta v této sezoně mnohem silnější, než tomu bylo v minulém ročníku. „Sparta je silná a bude silná, prokázali to i ti hráči, co přišli jako střídající. Určitě je to horký favorit naší ligy,“ zakončil teplický kouč.