V pondělí na led vyrazily mladší ročníky a v pátek odpoledne je doplnili zkušenější hokejisté. Slavistům definitivně skončila dovolená a začínají se pečlivě připravovat na nový extraligový ročník. Na ledě se v pátečním odpoledni prezentovala kompletní sestava. V kádru sešívaných už není nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku nejvyšší domácí soutěže Jaroslav Bednář, který zamířil do KHL do týmu Nižnyj Novgorod.

Slavističtí trenéři si vytáhli do A-týmu tři talentované juniory. "Jdeme tou cestou, která je ve Slavii už několik let nastavena. To znamená, že pracujeme s mladými hráči a zároveň dáme letos více prostoru těm, kteří loni hráli třetí či čtvrtou pětku," sdělil pro oficiální internetové stránky klubu nový slavistický asistent trenéra Jiří Čelanský.

Letní příprava se oproti těm minulým ve Slavii nezměnila. "Vláďa Růžička mi říkal, že ve Slavii jsou zaběhnuté postupy, které fungují a jednoznačně to potvrzují výsledky. Takže jsme nic moc neměnili. Začátek byl zaměřen na objem a postupně jsme přecházeli do rychlosti. Jediná výraznější změna byla v posilování a také jsme přidali více balančních cviků," přiznal slavistický kouč, který ve funkci nahradil Jiřího Kalouse, jenž zamířil do Liberce.

Čelanský si zatím velmi pochvaluje přístup a chování všech hráčů v přípravě. "Hráči vědí, že je potřeba profesionální přístup a to je vidět na každém tréninku. Nikoho nemusíte do ničeho pobízet," dodal asistent Slavie. Červenobílí se poprvé představí na ledě fanouškům v úterý 4. srpna, kdy v přípravném zápase hostí od 17.30 hodin Havlíčkův Brod.