Novou sezonu domácí nejvyšší fotbalové soutěže odstartovala netradiční páteční předehrávka Teplic se Spartou. Slunečné počasí na teplická Stínadla přilákalo řadu příznivců, v ochozech fandilo přes patnáct tisíc diváků.

Tradice posledních zápasů Teplic se Spartou zůstala zachována a už úvodní minuty naznačily, že se bude hrát hodně opatrný fotbal. Na hřišti vládly obrany a oba týmy se v úvodu sezony dopouštěly spousty nepřesností. Mírně aktivnějším mužstvem byla Sparta, která poprvé výrazně zahrozila v 16. minutě. Holenda si vyskočil na přesný centr Kušníra, jenže jeho hlavičku stihl vyrazit brankář Teplic Grigar.

O dalších osm minut později to Na Stínadlech jenom zahučelo. Obránce žlutomodrých Klein totiž svedl v pokutovém území Teplic souboj s Holendou, kterého jemně zasáhl skluzem a sparťané se dožadovali pokutového kopu, sudí Královec však jejich přání nevyslyšel. Ani jedno mužstvo soupeřovu obranu nedokázalo překonat, ani ze hry, ani ze standardních situací. Tepličtí se z letního spánku probrali až po půlhodině hry, když zkusil vystřelit z ůhlu Mahmutovič, jenže gólman Sparty Blažek byl včas připraven a slabý pokus pohodlně zachytil.

Ani po změně stran se obrázek hry příliš nezměnil, oba celky stále postrádaly přesnější kombinaci a větší aktivitu krajních záložníků. V 51. minutě se sice po narážečce s Vachouškem dostal do dobré pozice Mahmutovič, avšak jeho přihrávku nestihl zužitkovat pokrytý Stožický. Na druhé straně kontroval z volného kopu Zeman, jeho pokus proletěl pouze těsně vedle pravé tyče teplické branky.

Na hřišti se dlouho nic nedělo a tak si největší pozornost v 70. minutě nevysloužil ani tolik příchod ruského útočníka Prudnikova jako fakt, že sparťanští příznivci vhodili na trávník světlici a zápas musel být na pár minut přerušen. O chvíli později zasáhl do hry také záložník Sparty Kalouda, jenže ani on nedokázal do hry hostujícího mužstva vnést potřebný klid. Šest minut před koncem měl první nadějnou příležitost ruský útočník Sparty Prudnikov, jeho přízemní střela z úhlu však skončila v boční síti.

V samotném závěru se hrálo hodně ve vzduchu, žádný celek nedokázal podržet míč a dostat se k ohrožení branky. I proto skončil první zápas nového ročníku Gambrinus ligy bez branek.